Firma powstała wiosną 1992 r. wtedy to założyciele spółki cywilnej „Jumar” dysponowali symbolicznym kapitałem, wiedzą handlową i ogromnym zaangażowaniem. Początkowo firma zajmowała niewielką budkę na hurtowym placu targowym Rybitwy, prowadząc sprzedaż podstawowych art. spożywczych i nabiałowych. Solidność, kreatywność, poszerzanie asortymentu sprawiły bardzo szybki rozwój mimo ogromnej konkurencji. Współpraca nawiązana wówczas i w dalszych latach z  wieloma kontrahentami trwa do dzisiaj oparta na wiarygodności,  wzajemnym poszanowaniu i zaufaniu.

Efektem rozwoju było przeniesienie działalności do magazynu-chłodni przy al. Pokoju w Krakowie oraz rozpoczęcie dostaw towarów do sklepów własnym taborem samochodów-chłodni, co było wówczas nowością na rynku. Dalszym etapem była zmiana przeniesienie hurtowni do znacznie większego obiektu przy ul. BP. P.Tomickiego w Krakowie. Wówczas firma uzyskała nową formę, nazwę WIGO oraz unikatowe logo.

Rok 2009 to ukoronowanie dotychczasowego rozwoju.  Dzięki środkom unijnym powstało  nowoczesne na miarę europejską, centrum logistyczne i terminal-chłodni WIGO w Niepołomicach. Kolejnym krokiem  było  przystosowanie obiektu, jak i taboru samochodowego, do niezwykle surowych wymogów  Unii Europejskiej, co zaowocowało uzyskaniem certyfikatu ISO 2200.