Wigo

Kim jesteśmy?

o nas

Firma powstała wiosną 1992 r. wtedy to założyciele spółki cywilnej „Jumar” dysponowali symbolicznym kapitałem, wiedzą handlową i ogromnym zaangażowaniem. Początkowo firma zajmowała niewielką budkę na hurtowym placu targowym Rybitwy, prowadząc sprzedaż podstawowych art. spożywczych i nabiałowych. Solidność, kreatywność, poszerzanie asortymentu sprawiły bardzo szybki rozwój mimo ogromnej konkurencji. Współpraca nawiązana wówczas i w dalszych latach z wieloma kontrahentami trwa do dzisiaj oparta na wiarygodności, wzajemnym poszanowaniu i zaufaniu.

Efektem rozwoju było przeniesienie działalności do magazynu-chłodni przy al. Pokoju w Krakowie oraz rozpoczęcie dostaw towarów do sklepów własnym taborem samochodów-chłodni, co było wówczas nowością na rynku. Dalszym etapem była zmiana przeniesienie hurtowni do znacznie większego obiektu przy ul. BP. P.Tomickiego w Krakowie. Wówczas firma uzyskała nową formę, nazwę WIGO oraz unikatowe logo.

niepołomice ul. wodna 2

Rok 2009 to ukoronowanie dotychczasowego rozwoju. Dzięki środkom unijnym powstało nowoczesne na miarę europejską, centrum logistyczne i terminal-chłodni WIGO w Niepołomicach.
Kolejnym krokiem było przystosowanie obiektu, jak i taboru samochodowego, do niezwykle surowych wymogów Unii Europejskiej, co zaowocowało uzyskaniem certyfikatu ISO 2200.

niepołomice ul. grabska 8

w roku 2022 po raz kolejny dzięki środkom unijnym powstaje nowe centrum dystrybucji które zastąpiło dotychczasową lokalizacje z ul. Tomickiego w Krakowie jak i przejęło część dystrybucji z oddziału z ulicy Wodnej w Niepołomicach.